110816 ÜKSIKELAMU PROJEKTEERIMINE

ASUKOHT: Viimsi, Rohuneeme küla, Viikingi tee
EHITUSE LIIK: Uusehitis, Üksikelamu
AASTA: 2016
TEOSTATUD TÖÖD: Arhitektuuri-ja konstruktsiooniosa projekteerimine koos ehitusloa hankimise ja energiamärgise väljastamisega
EHITISEALUNE PIND: 200 m2
SULETUD NETOPIND: 190 m2
GABARIITMÕÕTMED: 21x11x8,5 m

Ehitusprojekti kirjeldus:

Hoone arhitektuuri üldkontseptsioon
Projekteeritud üksikelamu on skandinaaviapärase stiiliga, lihtsa konstruktsiooniga madalvundamendil viilkatuseline ehitis. Enamus antud projektiga seotud arhitektuursetest ideedest on tingitud krundist endast ja selle asetsemisest ilmakaarte suhtes. Hoone on oma plaanilt ristküliku kujuline kahekorruseline ehitis. Põhimahu otsaseinas on ühekordse mahuna autode varjualune ja kuur. Peafassaadiks olev lõunafassaad on vaadeldav kinnistu sissesõiduteelt tulijatele. Hoone on kaetud punase horisontaallaudisega. Kõik ülejäänud fassaadidetailid (piirdeliistud, nurgaliistud, rõdu- ja terrassipiirded, vihmaveesüsteem avatäited) on kavandatud valgetena. Esindusfassaadi esisel alal on katusega kaetud terrass kuhu pääseb peauksest ja söögisaali terrassiuksest. Paukse kohal paikneb ülejäänud hoonega sarnases stiilis rõdu. Terrass ja rõdu on avatud päikesele suurema osa päevast. Ruumiplaneeringu väljatöötamisel on arvestatud, et erineva kasutusotstarbega ruumid oleksid üksteisest eraldatud vähendamaks ekspluatatsioonis häirivate mõjude esiletõusu. Hoone plaaniline lahendus tuleneb otseselt hoone kujust ja tellija soovidest. Tulija siseneb majja üle sissepääsuesise terrassi tuulekotta. Siit viib pääs eluala esikusse / halli, kust toimub hargnemine kõikidesse esimese korruse ruumidesse või trepile, mis viib teisele korrusele, kus paikneb neli magamistuba ja wc – pesuruum. Esimesel korrusel paiknevad veel söögisaal – elutuba, köök, wc pesuruum, abiköök – tehnoruum ning veel üks magamistuba, mida soovikorral võib kohandada nt kontoriruumiks. Tehnoruumist pääseb kas otse autovarjualuse alla.
Energiatõhusus ja sisekliima
Energiatõhusus on tagatud piisavate soojustuskihtide, optimaalse hoone üldplaneeringu ja mõistlike suurustega akende valimisega. Ülekuumenemise vältimiseks tuleb lõuna küljel ja otsaseintel lõunapoolsetel akendel kasutada katusekorrusel klaase mille g<0,33, lisaks tuleb päikese varjestamiseks kasutada katusekorrusel lõuna küljel ja otsaseintel lõuna poolsetel akendel ja rõduuksel klaaspakettide vahel olevaid ribisid. Ülekuumenemise ohtu vähendavad märkimisväärselt ka esimese korruse akende kohal olevad varikatused. Täiendavalt tuleb avada aknaid ruumide jahutamiseks ja liigsoojuse eemaldamiseks. Hoonesse on planeeritud soojustagastusega ventilatsioon.
Hoone ruumid
I korrusele on planeeritud tuulekoda, hall, WC-pesuruum, abiköök – tehnoruum, tuba, söögisaal – elutuba, köök ja lahtise katusealuse osas kuur. II korrusele on planeeritud neli magamistuba, WC-Vannituba ja avar trepihall juurdepääsuga rõdule.