020216 ÜKSIKELAMU PROJEKTEERIMINE

ASUKOHT: Rapla, Kaerepere
EHITUSE LIIK: Uusehitis, Üksikelamu
AASTA: 2016
TEOSTATUD TÖÖD: Arhitektuuri-ja konstruktsiooniosa projekteerimine koos ehitusloa hankimisega
EHITISEALUNE PIND: 218 m2
SULETUD NETOPIND: 282 m2
GABARIITMÕÕTMED: 16x14x7,1 m

Ehitusprojekti kirjeldus:

Hoone arhitektuuri üldkontseptsioon
Projekteeritud üksikelamu on lihtsa konstruktsiooniga madalvundamendil viilkatuseline ehitis. Hoone II korruse moodustuvad katusealused ruumid. Hoone üldilme on lahendatud selliselt, et jääks madala ehitise mulje. Eripärasust on tekitatud peasissekäigu osas hoone välisseinast laiemalt üle ulatuva katuse osaga. Sisehoovi poolses osas paikneb suur ja avar terass, kuhu on pääs nii elutoas kui ka sauna eesruumist. Terass on avatud päikesele alates keskpäevast. Ruumiplaneeringu väljatöötamisel on arvestatud, et erineva kasutusotstarbega ruumid oleksid üksteisest eraldatud vähendamaks ekspluatatsioonis häirivate mõjude esile tõusu. Perspektiivselt on võimalik II korrusel WC-vannitoast ja panipaikadest rajada tuba. I korrusel köök-söögitoa jaotamisel on võimalik tekitada juurde 1 magamistuba.
Energiatõhusus ja sisekliima
Energiatõhusus on tagatud piisavate soojustuskihtide, optimaalse hoone üldplaaneeringu ja mõistlike suurustega akende valimisega. Ülekuumenemise vältimiseks tuleb katusekorrusel katuseaknad varustada päikesekaitse ribidega klaaspaketi vahel. Lisaks tuleb katusekorrusel ja I korrusel lõunapoolsed aknad valida g väärtusega alla 0,3. Täiendavalt tuleb avada aknaid ruumide jahutamiseks ja liigsoojuse eemaldamiseks.
Hoone ruumid
I korrusele on planeeritud kabinet, WC-pesuruum, leiliruum, eesruum, garaaž, esik, vahekoridor, majapidamisruum, tehnoruum, elutuba ja köök-söögituba. II korrusele on planeeritud 2x panipaik, WC-Vannituba, trepihall ja 3 tuba.