060117 Üksikelamu projekteerimine

ASUKOHT: Neeme küla, Jõelähtme vald, Harjumaa
EHITUSE LIIK: Laiendamine, Üksikelamu
AASTA: 2017
TEOSTATUD TÖÖD: Arhitektuurne projekteerimine koos ehitusloa hankimise ja energiamärgise väljastamisega
EHITISEALUNE PIND: 180 m2
SULETUD NETOPIND: 115 m2
GABARIITMÕÕTMED: 27,4 ; 15,8; 6,3 m

Ehitusprojekti kirjeldus:

Hoone arhitektuuri üldkontseptsioon
Hoone arhitektuurse lahendusega on taotletud hoone vastavust olemasolevale hoonele ning ajas muutunud tellija soovidele. Hoone on projekteeritud vastavalt alale kehtestatud detailplaneeringus antud ehitusõigustele ja tellija lähteülesandele. Hoone juurdeehitus järgib olemasoleva hoone arhitektuuri, lihtsa vormiga, naturaalsetest. Hoone juurdeehitus on kahe korruseline ja madala kahepoolse kaldega katusega ning kahele poole maja paikneva sama harja kõrgusega vintskapiga, mille maksimaalne harja kõrgus maapinnast on 6,25 meetrit. Hoone pikkuseks on 27,4 m ja laiuseks on 15,8 meetrit. Hoone on tee suunas rohkem suletud – sinna poole jäävad sissepääs, köök, saunakompleks ja magamistoad. Maja privaatsemal küljel, suunaga läände, paikneb elutuba, söögituba ja katusega kaetud terrass.
Energiatõhusus ja sisekliima
Energiatõhusus on tagatud piisavate soojustuskihtide, optimaalse hoone üldplaaneeringu ja mõistlike suurustega akende valimisega. Katusekorrusel ja I korrusel lõunapoolsed aknad valida g väärtusega alla 0,49. Täiendavalt tuleb avada aknaid ruumide jahutamiseks ja liigsoojuse eemaldamiseks.
Hoone ruumid
I korrusele on juurdeehitusega planeeritud kaks magamistuba ning elutoa laiendus koos terassiga, saun on ümber ehitatud magamistoa vannitoaks. Juurdeehitus paikneb olemasoleva hooneosa loode küljel, olemasoleva terassi asukohal.
II korrusele on planeeritud 2x tuba, trepihall koos istumisnurgaga ja lõunasse avaneva rõduga.