010315 Üksikelamu projekteerimine

ASUKOHT: Rapla, Jõeääre tn
EHITUSE LIIK: Uusehitis, Üksikelamu
AASTA: 2016
TEOSTATUD TÖÖD: Arhitektuuri-ja konstruktsiooniosa projekteerimine koos ehitusloa hankimisega
EHITISEALUNE PIND: 236 m2
SULETUD NETOPIND: 266 m2
GABARIITMÕÕTMED: 19x19x8,4 m

Ehitusprojekti kirjeldus:

Hoone arhitektuuri üldkontseptsioon
Tegemist on madalvundamendil ühepere elamuga, millel on üks täis-ja üks katusekorrus. Põhilised konstruktsioonid on projekteeritud kohalikuspiirkonnas levinud ehitusmaterjalidest nagu kivi ja puit. Hoone paikneb väikeelamu piirkonnas tiheasustusalal, selle tõttu on eelistatud klassikalist viilkatusega ehitist, millele lisatakse modernsust ja keerukust erinevatel kõrgustel olevate katuste ja maani ulatuvate akendega.
Tänavapoolsemal küljel on eelistatud kasutada normaalsuuruses aknaid privaatsema sisekeskkonna tekitamiseks ja sisehoovi pool suuremamõõtmelisi aknaid, hoovist parema ülevaate saamiseks.
Energiatõhusus ja sisekliima
Projekteerimine on läbiviidud energiatõhususe seisukohast oluliste aspektide arvestamisega. Kasutatud on optimaalse paksusega soojustust, samuti on küttesüsteemis kasutatud looduslähedast maakütet.
Otsest päikesekiirgust, mis võib suveperioodil ruume liiga palavaks kütte, varjavad maja esisel ja tagumisel küljel varikatused. Paigaldada tuleb päikesekaitse kiled I korruse söögitoa, II korruse tänavapoolse vintskapi ja söögitoa poolsel otsaseina akendel. Päikesekaitse kiled peaksid varjama suvise keskpäevase päikese ja seega aitama vältida ruumide ülekuumenemist.
Hoonesse on planeeritud soojustagastusega sundventilatsioon, mis vähendab soojuskadusid hoone sisekliima tagamisel.
Hoone ruumid
I korruse asuvad ruumid elamu elanike ühiseks kasutamiseks, nagu terass, garaaž, köök, esik, elutuba, söögituba, hügieeni ja pesuruumid. II korrusel on peamiselt magamistoad.